0500 - 47 16 65

Kontakt

Grönsakshuset jobbar med restauranger, hotell, cafeér och handlare mm likväl som vi levererar vårt sortiment som frukt på jobbet eller till privatpersoner. Vill du veta mer om oss som leverantör och hur vi kan bidra till din verksamhet? Välkommen att ta kontakt med någon av våra kunniga säljare.

VD

Håkan Larsson

Rikstäckande kunder/kedjekunder

hakan.larsson@gronsakshuset.se

Inköpschef / Vice VD

Sebastian Larsson

Rikstäckande kunder/kedjekunder

0500-40 01 53
sebastian.larsson@gronsakshuset.se

Marknad / Utveckling

Rikard Hallberg

Rikstäckande kunder/kedjekunder

0500-40 01 68
rikard.hallberg@gronsakshuset.se

Sälj

Janne Bergh

Restaurang/Café – Mellan Sverige

0500-40 01 52
janne.bergh@gronsakshuset.se

Perry Wahlström

Restaurang/Café – Södra Sverige

010-5852932
perry.wahlstrom@gronsakshuset.se

Patrick Herrdin

Restaurang/Café – Norra Sverige

070-3540300
patrick.herrdin@gronsakshuset.se

Innesälj

Ugur Özturk

Inköp/Sälj – Stockholm

0500-74 56 74
ugur.ozturk@gronsakshuset.se

Bekim Murati

Inköp/Sälj – Västsverige

0500-40 01 64
bekim.murati@gronsakshuset.se

Amanda Hagelberg

Innesälj – Norrland

0500-40 01 54
amanda.hagelberg@gronsakshuset.se

Lisa Larsson

Företagsfrukt – Sverige

010-5852951
lisa.larsson@gronsakshuset.se

Lukas Johansson

Innesälj – Östergötland

013-354917
lukas.johansson@gronsakshuset.se

Ida Hellström Albinsson

Innesälj – Sverige

0500-40 01 59
ida.albinsson@gronsakshuset.se

Andreas Färdigh

Inköp/Sälj – Dalarna

0500-40 01 57
andreas.fardigh@gronsakshuset.se

Ted Broman

Butik/Sälj – Norrland

010-5852910
ted.broman@gronsakshuset.se

Erik Johansson

Sälj / Inköp – Östergötland

013-354915
Erik.johansson@gronsakshuset.se

Kvalité / Lager

Daniel Johansson

Lagerchef/Kvalitetsansvarig

0500 – 47 16 65
daniel.johansson@gronsakshuset.se

Adham Rabani

Lagerchef/Kvalitetsansvarig Skåne

0500 – 47 16 65
adham.rabani@gronsakshuset.se

Ekonomi/administration

Kontaktinformation

Grönsakshuset i Norden AB
Titanvägen 6
541 39 Skövde

Växel: 0500 – 47 16 65

Öppettider säljkontor

Vardagar: 06.30-16.00
Lördagar: 07.00-10.00

Följ oss på

Instagram: @gronsakshuset
Instagram Norrland:@ Gronsakshuset_norrland
Instagram Göteborg: @ Gronsakshusetgbg
Instagram Rikard Hallberg: @ Rikard_gronsakshuset